Breaking News

Liga Europy: Gdańsk nie ugości finału, szykuje się turniej finałowy.

Pierwotnie finał Ligi Europy miał zostać rozegrany 27 maja w Gdańsku, jednak w tym momencie wszystko wskazuje na turniej finałowy w Niemczech, informuje ESPN.

Commerzbank Arena we Frankfurcie, czyli domowy stadion Eintrachtu, jest preferowanym przez UEFA stadionem, na którym najprawdopodobniej dojdzie w sierpniu do turnieju, podczas którego rozstrzygnięty zostanie triumfator Ligi Europy.

UEFA chce, żeby końcówka LE 2019/2020 przybrała formę turnieju w jednej lokalizacji, począwszy od ćwierćfinałów. Wcześniej trzeba jeszcze dograć brakującą część 1/8 finału.

Frankfurt ma być faworytem na organizację mini-turnieju ze względu na infrastrukturę (hotelową, ale też odpowiednią liczbę obiektów treningowych) niezbędną do jednoczesnego bezpiecznego przebywania w mieście ośmiu klubów. Dodatkowo ogromne pobliskie lotnisko ułatwiłoby podróżowanie na turniej wszystkim uczestnikom.

UEFA w międzyczasie przeprowadzi rozmowy z pierwotnymi organizatorami finałów w Stambule (Liga Mistrzów) i Gdańsku (Liga Europy) w celu ustalenia rekompensaty za przeniesienie kluczowych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *